NEWSY O MNIE POGODA KONTAKT
Aral Sea Kite Cross 2017/2018Adriatic Kite Cross 2013/2015Kite World Record 24h 2013Red Bull coast2coast 2013SUP Projekt Wisła 2012Red Sea Kite Cross 2012Baltic Sea Kite Cross 2011Fotos Janek Lisewski
Janek Lisewski Master Kiteboarding

Nazywam sie Jan Lisewski. Jestem  podròżnikiem i nielicznym na świecie ulktrakitesurferem z Gdańska który zaplanowal zdobycie kitesurfingowej "korony mórz". Jest to wyczynowy projekt na wzór zdobycia górskiej "Korony Himalajów ". Pragnę ,za pomocą latawca i deski kitesurfingowej samotnie przemierzać morza . Lista moich wyczynów nie jest długa ale podobno imponująca.                                                          


    W 2011 roku samotnie ,tylko z pomocą asekuracji satelitarnej przeplynąłem 207 km przez morze Bałtyckie ze Świnoujscia do Kasenbergi w Szwecji .Wyczyn ten okazał się rekordem świata w tej dyscyplinie. Rok później w marcu 2012r zamierzałem przepłynać morze Czerwone z Egiptu do Arabi Saudyjskiej. Po 140 km i 8 godzinach  rejsu,  25 km przed brzegiem Arabi Saudyjskiej, słaby wiatr nie pozwolił na kontynuację projektu. Mimo dzialajacych urzadzeń asekuracji satelitarnej na pomoc czekałem ponad 50 godzin . 
 W tym samym roku w lipcu,ustanowilem wraz z Tomaszem Stobieckim, rekord Europy w najdluższym rejsie na desce SUP padlle board . Płynąc rzeką Wisłą z Oświecimia do ujscia Martwej Wisly w  Gdańsku Brzeźnie . Dystans 990 km pokonaliśmy w 20 dni.W maju 2013 planowalem kitesurfingowy cross przez Adriatyk z Zadaru do Ancony co nie doszlo do skutku przez brak odpowiednich warunków pogodowych.We wrześniu  tego samego roku w ciagu 24 h na zatoce Gdanskiej przeplynąłem 426 km (straplles) poprawiając  rekord świata o 38 km . Kilka dni później, jako jedyny polak, uczestniczyłem w najbardziej extremalnych kitesurfingowych  zawodach  na świecie Red Bull Coast to Coast . Byl to kitesurfingowy wyścig z Niemiec do Danii i z powrotem . Prawie 350 zawodników z calego świata a ukończyło go zaledwie 20  w tym równieź ja.                          
 W następnym 2014 r wyprawa przez Adriatyk  również musiała zostać przełożona ze względu na warunki wiatrowe,  a zaplanowany wczesniej kite cross przez m. Aralskie został z powodów niepokoi politycznych na Ukrainie , odwołany.  We wrześniu  2015 roku  wrócilem do poprzedniego planu przeplynięcia Adriatyku. Wystartowałem z Medulin  na Istri i po 12 h samotnego rejsu wylądowalem latawiec we włoskiej miejscowości Riccione . Był to pierwszy na świecie  kitesurfingowy cross przez Adriatyk. 
Wracam na Aral .
 We wrześniu tego roku zamierzam dotrzeć na brzeg morza Aralskiego które zagrożone jest ekologiczną śmiercią . Przemierzyć je, jako pierwszy człowiek na świecie, wzdłuż i wszerz za pomocą latawca i deski surfingowej .Jeśli nie było by warunków wiatrowych wykorzystałbym deskę SUP paddle board.Jest to ok 200 km rejsu przez dwa kraje: Kazachstan i Uzbekistan.
Swoją podróżą, z której zrobiłbym film,chciałbym zwrócić uwagę na ekologiczną katastrofę tego regionu i największego ,byłego jeziora na świecie,które aktualnie wraca do swoich dawnych rozmiarów dzięki rządowemu projektowi i pomocy Banku Światowego.
Do wyczynów przygotowuję się zimą w Aplach lub letnim sezonie kitesurfingowym  w Trójmieście oraz  płw Helskim gdzie jestem osobą " rozpoznawalną " dla (surferów podobno wręcz kultową :- )
Moje wyprawy cieszą się zainteresowaniem największych mediów w Polsce , TVN , Polsat , TVP w ktorych jestem częstym gosciem. Trwają rozmowy z  Radiem Zet chce relacjonować wyprawę " na żywo "  
Moją strona internetowa ma około 100 000 wejść rocznie i mam  podobną liczbę fanów ( nie tylko z Polski ) 

 
Jeśli jesteście  zainteresowani współpracą lub chcielibyscie mnie wesprzeć  w jakikolwiek sposób to  zapraszam do kontaktu                                                     
 


 

statystyka