NEWSY O MNIE POGODA KONTAKT
Aral Sea Kite Cross 2017/2018Adriatic Kite Cross 2013/2015Kite World Record 24h 2013Red Bull coast2coast 2013SUP Projekt Wisła 2012Red Sea Kite Cross 2012Baltic Sea Kite Cross 2011Fotos Janek Lisewski
MASTER KITEBOARDING hard CORE race 2010 - relacja

Zapisało się ok. 30 zawodników ale po ogłoszeniu godziny startu czyli 8:30 ze względów bezpieczeństwa wiatrowego , większość wolała zostać w ciepłych przyczepach i odsypiać pierwszy wieczór majowego weekendu . Parę osób "małej wiary" w umiejętności prognozowania pogody przez organizatorów Janka "fuu1" Lisewskiego z Master Kiteboarding oraz Mariusza "Marrio'' Kraszewskiego dystrybutora sprzętu Core również nie dotarło na miejsce . NIECH ŻAŁUJĄ !!

CI którzy przyjechali wystartować w I wiosennym meetingu o nazwie "MASTER KITEBOARDING hard CORE race" nie zawiedli się !

Na miejscu stawiło się 14 zawodników( w tym jedna PANI : Marta Bednarska ) gotowych do rywalizacji w zimnej 8 stopniowej wodzie i 20 km dystansie na trasie Małe Morze - Rzucewo - Małe Morze

Na campingu Małe Morze ustawiono start i metę

Wiatr z czystego W wiał z prędkością 15-20 węzłów.

Skipers meeting odbył się o 8.30 , ustalenie trasy , zasady współzawodnictwa i asekuracji trwały bardzo krótko i już o 8.45 wszyscy ustawieni na starcie zawodnicy usłyszeli huk rakiety startowej !

Ruszyli bez żadnych przygód z plątaniem latawców , a przed nimi 2 asekuracyjne łodzie motorowe. (podziękowania dla KITE Clubu oraz KITE Parku )

Wyścig rozpoczął się z impetem cała grupa ruszyła razem na punkt nawrotowy który ustalony był przez Daniela Koziróga z Kite Clubu tyż przy plaży w Rzucewie . Zawodnicy zmagali się z bólem już po paru kilometrach prawego halsu a przy nawrocie doszło do kilku niespodziewanych zmian w klasyfikacji . Grzegorz Świątalski który był pierwszy wykonał kilka niekontrolowanych ruchów w geście spodziewanego zwycięstwa no i niestety stracił kontrole nad kite'm . Wykorzystał to Tomasz Janiak (Mistrz Polski 2009 Freestyle Masters) i Leszek Mróz ( Mistrz Polski Masters w Long Dystance Kite Race 2009) oraz młody zawodnik z Puck Kite Squadu , Piotr " PEPEK " Włudzik .

I takiej właśnie kolejności zjawili się na mecie pierwsi zawodnicy .

1) Tomasz "Niebrzydki" Janiak

2) Leszek "Collins" Mróz

3) Piotr "PEPEK" Włudzik


Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma ABC SURF z Gdyni ul.Łużycka 8 która otworzyła nowy sklep z zawrotną ilością sprzętu i akcesoriów do uprawiania sportów wodnych i zimowych .

Puchary i medale ufundował dystrybutor firmy:
CORE Kiteboarding Mariusz " Marrio" Kraszewski

Dziękuje za pomoc w asekuracji i organizacji:
KITE CLUB - szkoła kitesurfingu camping Małe Morze
KITE PARK - szkołą kitesurfingu camping Solar

Pozdrowienia Janek" fuu1" Lisewski

Master Kiteboarding

 

statystyka